Zatímco vnější silueta je pro Osyter Perpertual docela standardní, věci jsou o něco zajímavější, pokud jde o číselník. Většinová barva ciferníku je jemná tyrkysově modrá, na jejímž vrcholu je sporadický vzor cukroví růžové, tyrkysově modré, žluté, korálově červené a zelené kruhy načrtnuté černě. Odstíny každé z bublin jsou znovuzavedením pěti živých barev kvalitni repliky hodinek, které Rolex zavedl do své kolekce Oyster Perpetual v roce 2023, a přikývli tak nedávnou minulostí přepracovanou kompozicí.

Oyster Perpetual 31 je jedinou ze tří verzí poháněných ráží 2232. Tento mechanismus je osazen vlásenkou Syloxi a paramagnetickým únikovým kolem z niklu a fosforu. Nabízí rezervu chodu přibližně 55 hodin. Oyster Perpetual 36 a Oyster Perpetual 41 jsou oba vybaveny ráží 3230. Tento strojek byl představen v roce 2020 a zahrnuje řadu současných technologických vylepšení, jako jsou tlumiče Paraflex. Má modrou vlasovou pružinu Parachrom a Chronergy escapement, který prodlužuje rezervu chodu na 70 omega repliky hodinek.

Na letošních Watches and Wonders nebyl Rolex z těch, kteří se vyhnuli trochu barevnému experimentování, zejména u svého nejnovějšího modelu Oyster Perpetual. Klasický design se vyznačuje novým kreativním ciferníkem, který se vyznačuje vzorem sytě zbarvených kruhů na světle tyrkysově modrém pozadí. Přestože design ciferníku vypovídá svým jasným zbarvením, hodinky jsou k dispozici ve třech průměrech s 10mm rozdílem mezi nejmenším a největším příkladem. Tato funkce přináší hranu všestrannosti, kterou může dosáhnout pouze Oyster Perpetual, bez ohledu na její odvážný design.

Od Oyster Perpetual lze očekávat, že pouzdro je vyrobeno z Oystersteel proprietární společnosti Rolex. Materiál se může pochlubit antikorozními vlastnostmi spolu s obecnou odolností vůči neočekávanému oděru a síle. Tento barevný design je k dispozici ve třech průměrech, 31 mm, 36 mm a 41 mm, což vytváří všestrannost ve velikosti a možnostech stylingu repliky hodinek rolex. Hodinky mají hladkou, leštěnou lunetu a všechny tři velikostní varianty jsou osazeny na náramku Oyster. Třídílný článkový náramek je podpisem značky a je vybaven skládacím „Oysterclasp“, který má zabránit nechtěnému otevření.